• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Öztürk: Belediyeye Kurumsal Bir Kimlik Kazandıracağız..
Öztürk: Belediyeye Kurumsal Bir Kimlik Kazandıracağız..
2 Mart 2014 / Pazar
30 Mart Yerel Seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hız veren Ardahan'ın Göle İlçesi CHP Belediye Başkan Adayı Alper Tolga Öztürk seçildiği takdirde yapacaklarını ve projelerini açıkladı.. İşte o açıklama..

**Belediyeye Kurumsal Bir Kimlik Kazandıracağız..

 

Dünyanın her yerinde uygulanan ilgili birimler ve amirlikler kuracağız. Göle Belediyesinin kurumsal bir kimliğe sahip olması için, sorumluluk ve ehliyet sahibi ekipler oluşturacağız. Yurttaşlarımızın sorunlarını en etkin ve hızlı bir şekilde çözebilmek için, güler yüzlü, konusunda uzman, teknik personelle çözüme ulaşacağız. Bunun için belediye personeline, gerekli eğitim ve seminerler sürekli düzenlenecek, hızlı ve akılcı çözümler üreteceğiz. 

 

**İlk yaz içme suyu şebekesi ve deposu yenilenecek..

 

Güzel ilçemiz Göle’de İçme suyunun rezerviyle ilgili bir sorun yoktur. Ancak şebekedeki bakımsızlık ve kaçaklar yüzünden içme suyumuz hem kirli akmakta hem de yeterli gelmemektedir. Bu sorunun çözümü için sorunun kaynağı olan çıkış noktasında suyun debisine göre daha alttan ve farklı bir noktadan bağlantı kurulacaktır. Kaldı ki sorunun çözümü için gerekli olan proje bizzat tarafımdan hazırlanacak ve içme suyu sıkıntısı giderilecektir.

 

**Kanalizasyon Atıkları için Arıtma Tesisi Kuracağız..

 

Kanalizasyon hattında var olan sıkıntılar giderilecek,gelişi güzelve derelere akıtılan kanalizasyon atıklarının, çevreye verdiği zararların önene geçebilmek için, tüm dünyada uygulanan, ancak Gölede ilkel bir şekilde doğaya salınan atıklardan kurtulacağız.

 Mesleğim gereği çevre duyarlılığı ve bilinciyle hareket edeceğiz. Göle’yi geri dönüşüm ve atık arıtma tesisleriyle yeniden ‘’YEŞİL GÖLE’’ sıfatına kavuşturacağız.

 

**Daha Yaşanılası Bir Göle İçin Sosyal Yaşam Alanları Oluşturacağız..

 

Kendimin Çevre Mühendisi olması, genç ve çalışkan bir kadroya sahip olmamız nedeniyle, Göle Belediyesi olarak çeşitli sosyal yaşam alanları oluşturacağız. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse; Yeni TOKİ olarak bilinen mahallin hemen yanında bulunan boş arazide, içinde yürüyüş parkuru ve spor aletlerinin bulunduğu güzel bir park yapılacaktır. Yine aynı parkın içinde ailelerimize hizmet edecek güzel bir restoran ve kafe inşa edilecektir. Kafe bizzat belediyemiz tarafından işletilecektir. Böylelikle Göle halkı hem ucuza hizmet alacak, hem de işsiz gençlerimizin bir kısmına iş istihdam edilecektir.

 

**‘’Sosyal Belediyecilik’’ Bizimle Hayat Bulacak..

Almış olduğumuz siyasi ahlak ve tecrübemiz doğrultusunda; yaşlı ve düşkünlere sahip çıkarak, ‘’Sosyal Belediyecilik’ ’ anlamında, her zaman halkımızın hizmetinde olacağız. Belediyemize ait eski cezaevini Yaşlı ve düşkünler için güzel bir rehabilitasyon merkezi olarak dizayn edeceğiz.  Yaşlı ve düşkünlerimiz bu mekânda,  barınma ve 3 öğün yemek ihtiyacını karşılayacak, çeşitli sosyal etkinliklerle onları topluma yeniden kazandıracağız.

 

** ‘’Kültür Evi Kuracağız’’

Göle de sosyal yaşam anlamında hiçbir faaliyet olmaması, genç yurttaşlarımızı gün geçtikçe içine kapanık bir toplum haline getiriyor. Gençleri yeniden üretken ve geleceğe umutlu bakabilmeleri için; çeşitli kültürel faaliyetleri  yapabilecekleri bir ortam hazırlayacağız. Ardahan caddesinde bulunan ‘’Eski Tekel’’ binasının yerine yeni bir ‘’KÜLTÜR EVİ’’ inşa edeceğiz. İçinde tiyatro salonu, bilgisayar salonu, kütüphane olacak. Yeni binanın bahçesi de aile çay bahçesi olarak kullanılacak.

 

**Esnafın Yükünü Hafifleteceğiz..

 

Göle de esnafın zorluğu her geçen gün artarak çoğalmakta. Ekonomik dar boğazda olan esnafımız, yüksek kira bedelleriyle başa çıkamamaktadır.  Bu sorunun çözümü için az da olsa esnafımızın yükünü azaltabilmek anlamında güzel ve gerçekçi bir proje hazırladık. ‘’Gürbüz Süleymanoğlu Parkı’’nın olduğu yere, hapan mevkii ye bağlantısı sağlanacak şekilde bir İşhanı yapılacak, cüzi bedellerle esnafımıza kiraya verilecektir.  Kapitalist sistemin dayatması olan, büyük marketler karşısında, bizim esnafımızın az da olsa eli güçlenmiş olacak.

 Ayrıca belediyemize ait olan sebze halini de onarıp, köhne ve kötü durumdan arındırmış olacağız.

 

**Karla Mücadele Ekipmanı Oluşturacağız..

Güzel İlçemizin bir gerçeği olan, ağır kış şartlarıyla mücadele etmek için, çeşitli ekipmanlar temin edeceğiz. Yılın 6 ayı kar altında olan Göle’ye, ilk olarak, karla mücadele ekipmanı temin edeceğiz. Kışın araçların  kara saplanmasına sebep olan ve yürümesi zor hale gelen buzlu, karlı  yollardan kurtulmuş olacağız. 

 

**Modern Hayvan Pazarı Yapacağız..

Nüfusumuzun büyük bir kısmının geçim kaynağı olan, hayvancılık sektörünün sıkıntılarına da sessiz kalmayacağız. Her fırsatta çiftçimizin sorunlarını Meclis kürsüsünde haykıran, değerli Milletvekilimiz Sayın Ensar Öğüt’ün de desteğiyle, Göle’mize günümüz modern yapı anlayışıyla inşa edilmiş  bir ‘’HAYVAN PAZARI’’ yapacağız. Bölümler halinde yapılacak olan tesiste; içinde et kesim kombinası, yemliği olan, satılamayan hayvanların kalabileceği bir han ve içinde çiftçilerimizin günlük ihtiyacını karşılayabileceği, kapalı bir kompleks olarak yapılacaktır.

 

**Sanayi Sitesinin Yapımına Önayak Olacağız..

Yıllardır yapımı bir muamma haline gelen ‘’Sanayi Sitesi’’nin yapımı için; gerekli fizibilite ve alt yapı çalışmasına,her türlü destek verilecek, imalat ve tamir işiyle uğraşan esnafın bir arada çalışması sağlanacaktır.  Yer tahsisi ve inşaat yapımı için gerekli destek sağlanıp, Göle sanayisinin gelişimi için katkı sunulacaktır.

 

**Festival Amacına Bizimle Ulaşacak..

Her yıl düzenlenen ‘’Ulusal Kaşar Festivali’’ bizimle birlikte yeninden ‘’Ulusal’’ kimliğine kavuşacak. Her fırsatta sosyal alanda yapacağımız hizmetlerden biri de festivalimizin, amacına uygun hale getirilmesi olacaktır. Festivali sıradanlıktan kurtaracak, kamuoyunun yakından tanıdığı, meşhur sanatçılar ve ses getirecek simaların katılımıyla, yeniden amacına kavuşmuş olacak.  Gurbette yaşayan Gölelilerin festival heyecanı yeniden hareketlenmiş olacak. Katılımın yüksek olması, ekonomik darboğaz da olan esnafımıza, az da olsa nefes aldırmış olacak.

 

**Şeffaf Ve Katılımcı Bir Belediye..

 

Göle Belediye’si, bizimle birlikte şeffaf ve katılımcı bir kurum haline gelecek.  Belediyemizi ‘’Tek Adam’’ mantığından kurtarmak için, ‘’KENT KONSEYİ’’ kuracağız. İlçemiz de yaşayıp ‘’Ben Olsaydım Böyle Yapardım’’ diyen herkesin söz hakkı olacak. Aylık yapılacak olan konsey toplantısında ilçemizin sorunları ve çözümleri için; ortak akılla hareket edeceğiz. Toplantı halka ve basına açık olacak, etkin ve üretken projelerin konuşulması ve tartışılması sağlanacaktır.

 

**Yeniden ‘’YEŞİL GÖLE’’ için..

Eskiden ‘’Yeşil Göle’’ diye adlandırılan güzel ilçemizde yeşil namına hiçbir şey görememek, bizleri derinden yaralamaktadır. Göle’nin güzelleşmesi anlamında; güzel ve etkili bir çok projeye imza atacağız. Bunlardan bazıları, caddelerimizi ağaçlandırma ve çiçeklendirilmesi,  Çocuk parklarının yapımı, sokak ve caddelerin modern ışıklarla aydınlatılması gibidir. Göle’miz beton görünümünden kurtulup, çevre il ve ilçelere örnek olacaktır.

 

**Ana Caddeler Sıcak Asfalt Olacak..

Ağır kış şartlarıyla karşı karşıya kalan İlçemizin, ana arterleri sıcak asfaltla kaplanacak. Üst yapı çalışması kapsamında sıcak asfaltla kaplanacak yollar, kışın kar temizliği anlamında da kolaylık sağlamış olacak.

 

**Modern Yeni Otogar Yapılacak

Dışarıdan gelen misafirlerimizin ilk karşılaştığı ve durumu içler acısı olan otogar; köylerimiz için  minibüs durağı haline getirilip, şehirler arası otobüsler için yeni ve modern bir terminal inşa edilecektir.

Değerli Göleliler yukarıda sıralamış olduğumuz, ayağı yere basan, gerçekçi projelerin yapımı için, içinizden biri olarak, hayatının tamamını Göle’de geçiren bir kardeşiniz, bir evladınız olarak, Belediyemizin bütçe dengesine ve önem sırasına göre yapmaya söz veriyorum. Sosyal, Katılımcı, Çevreci, Şeffaf ve Üretken Bir Belediye İçin Hepinizin Desteğini Bekliyor Saygılar Sunuyorum.

                                                                                                                                                         

**ÖZGEÇMİŞİM..

 26.08.1973 Yılında Göle’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Göle’de tamamladım. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

 Üniversite öğrenimimi tamamladıktan sonra, 1998 yılında kendi kurduğumuz inşaat şirketinde, müteahhitlik sektöründe çalışmaya başladım.

 1998 yılından beri çalıştığım inşaat sektöründe ; çok sayıda bina, içme suyu, kanalizasyon ve yol yapımı  işlerine imza attım.

 Bu sektördeki, 16 yıllık tecrübemden dolayı, Göle halkına hak ettiği hizmeti vereceğime inandığım için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Göle Belediye Başkan Adayı oldum.

Tüm  halkıma sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Alper Tolga Öztürk                                                                                                                                            

Çevre Mühendisi                                                          

 0532 598 07 52Göle Haberi
Bu Haber 4386 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : başarılar Tarih : 14 Mart 2014 / Cuma Üye Adı :volkan yildiz
değerli arkadaşım, kardeşim ,hemşerim Sayın Başkanım diyorum şimdiden alper Öztürk e bu şeçim yarışında başarılar dilerim Projelerinin hepsini gerçekleştireceğine dair inancım tamdır. Allahın izniyle hem başkan olup ,Hemde gölede doğan gölede yaşayan ve gölenin sorunlarını iyi bilen bir insan olarak gölemize layık olacağı hizmetleri yapacağına inanıyor tekrar başarılar diliyor en derin sevgi ve saygılarımla arkadaşımı kucaklıyorum yolun açık olsun başkanım