• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
ARDAHAN ADINI KULLANDIRTMAYACAĞIZ..
ARDAHAN ADINI KULLANDIRTMAYACAĞIZ..
15 Ekim 2016 / Cumartesi
ARDA/FED’DEN AÇIKLAMA

Ardahan Dernekler Federasyonu son günlerde Ardahan adını kullanıp, Ardahan Dernekleri de işin içindeymiş gibi bazı etkinlik ve toplantılar yapıldığını belirterek, başta İstanbul'da olmak üzere ülke genelinde Ardahan stk'larının en üst çatısı olan ARDA/FED'in içinde olmadığı hiç bir etkinlik Ardahan ve Ardahan derneklerini ilgilendirmediğini belirterek Ardahanlıların Ardahan isminin Ardahan ile alakalı olmanlara kullandırılmamasını istedi.

Ardahan Dernekler Federasyonu yaptığı açıklama da; Genel ve yerel seçimlerin tartışıldığı şu son günlerde birilerinin yine harekete geçip, kendi özel siyasi çıkarları doğrultusunda Ardahan adını kullanıp, başka illerin gölgesinden kendisini kurtarmaya çalışan Ardahan'ın adını kullanarak sözde toplantı ve etkinlikler yapmaya başladıkları ancak bunların Ardahan ve Ardahanlılarla alakalı olmayan asıl amaçlarının Ardahan adını kullanıp, kendilerine siyasi çevre yapmak olduğuna dikkat çekerek daha önce yaptığı açıklamasını yenileyerek Ardahanlıları Ardahan'ın adını, Ardahan Derneklerini kullandırılmaması için daha da duyarlı olmasını istedi.

*İŞTE O AÇIKLAMA;

**TÜM ARDAHANLILARA ÇAĞRIMIZDIR..

KAI, KAISİAD GİBİ DERNEK VAKIFLARA  ARDAHAN ADINI YEM YAPTIRMAYIN, KATILMAYIN, RET EDİN..

ARDA/FED'DEN KAI'LERE TEPKİ VE ARDAHANLILARA ÇAĞRI!.

KAI DERNEKLERİ, VAKIF VE FEDERASYONLARI  adını taşıyıp, Ardahan adını kullanan sözde KAI'lere sesleniyoruz.. Hanginiz Karslı, hanginiz Ardahanlı, Hanginiz Iğdırlısınız ve KAI dediğiniz bu oluşumda kaç Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı var.. Ki; KAI dediğiniz bu anlamsız oluşumda ya Karslı yoktur, ya Ardahanlı, yada Iğdırlı, olsa da bir Karslı, 3 Ardahanlı, hiç Iğdırlı.. Belki de çoğunuz ya Ardahan'ı, ya Kars'ı yada Iğdır'ı hiç gömemişsiniz.. Bu nedenle diyoruz k; Ardahan ülkenin 75. Vilayetidir.. Ardahan ülkenin Posof Türkgözü, Çıldır Aktaş Gümrük Kapılarıyla Kafkasya'ya, Doğu Anadolu'nun Karadeniz'e açılan, Gürcistan ve Ermenistan'a sınır olan Serhat açılan kapısıdır.. Cumhuriyet'in kuruluşundan önce ve sonra vilayet olan, ancak siyasi nedenlerle bu hakkı alınmışsa da Ardahanlılarca dikkat edin Ardahanlılarca diyoruz verilen mücadele ile elinde alınmış olan vilayetlik hakkı 64 yıl sonra geri alınarak, 1992 Yılında bir çok yeni vilayet İL olmuştur. (Ki; O vilayetler ayrıldıkları vilayetlerle hiç anılmazken) Ardahan o süreçte 9 köyünü Kars'a kaptırsa da, Erzurumluların sınırını (Ardahan'ın olan ormanlar için) Göle'nin içine kadar getirse de Kars'tan ayrılmış, yeniden vilayet olmuştur.. Yani İstanbul gibi, Kars gibi, Hakkari gibi tek başına bir vilayet olan, Valiliği, Üniversitesi, Yüksek okulları, Kayak Tesisleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Birlikleri olan, önemli petrol ve doğalgaz boru hatlarının geçtiği, İpek yolu olarak adlandırılan demir yolunun yapımının devam ettiği, Göle, Hanak, Posof, Çıldır ve Damal isimli 5 ilçesi, 236 köyü bir beldesi olan Erzurum, Artvin ve Kars'a komşu olan Ardahan Vilayetinin adının, KAI adı altında gölgelenmesinden rahatsız olan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı olarak bu duruma artık son verilmeli diyor, Ardahan Dernekleri olarak KAI'leri tanımadığımızı, yani yarında Ardahan, İzmir, Hakkari hatta birde Almanya Derneği anlamına gelecek olan bu saçmalığa son verilmeli diyerek kamuoyuna duyuruyoruz.. Fakir Yılmaz/Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı




Bu Haber 2496 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.