• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
GÖLELİLER TAPULARINI ALDI ..
GÖLELİLER TAPULARINI ALDI ..
25 Mart 2010 / Perşembe
ARDAHANLILAR MÜLK SAHİBİ OLUYOR ..

Merkezleri İstanbul/Esenyurt'ta bulunan iki derneğimiz kendi yerlerine sahip olmak için yaptıkları çalışmaları sonuçlandırma aşamasına getirdiler. Ardahan'ın Göle ilçesinden göç edip başta İstanbul/Esenyurt'a olmak üzere birçok metropole yerleşen Göleliler derneklerinin tapusuna kavuşurlarken, Ardahanlılar da kendilerine ait bir dernek binasına sahip olmak için çalışma başlattılar. Konu hakkında yapılan iki açıklama Ardahanlılar arasında sevinç yaratırken, Göle Derneği, Posof derneğinden sonra kendi dernek mülküne sahip olan ikinci derneğimiz oldu.

**GÖLE DERNEĞİNDE TAPU SEVİNCİ

Göle Derneği Eski Başkanı ve Ardahan Kültür Evi Başkanı Tuncer Dağ tarafından 2000 yılında Göle Derneğine verilen 180 metrekarelik Dernek Merkezinin tapusu, Göle Derneğine teslim edildi.

**Dağ, hayırlı olmasını diledi ..

2000 Yılında İsmet Akçora'nın Göle Derneği Başkanlığını yaptığı dönemde Tuncer Dağ tarafında 19.000 TL Karşılığında Göle Derneğine verilen 180 metrekarelik Dernek Binasının tapusu Tuncer Dağ tarafından Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç ve Başkan Yardımcısı Hasan Akçelik ve Dernek yöneticisi Murat Abdullahoğlu'na teslim edildi. Tuncer Dağ yaptığı açıklamada "Göle Dernek merkezi, İsmet Akçora başkanlığındaki yönetim tarafından alınarak, Derneğe bir mülk kazanılmasını sağlamıştı. Belirli nedenlerden dolayı tapu verilememişti. Bülent Sarıtaç, Murat Abdullahoğlu ve  Hasan Akçelik'in tapu devri ile ilgili sorunlarını gidermesi ile dernek tapusuna kavuşmuş oldu. Tüm Gölelilere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

**Sarıtaç, görev alan tüm yönetimlere teşekkür etti ..

Göle Derneği Başkanı Bülent Sarıtaç ise; "6. Dönem Dernek Başkanımız ve Ardahan Kültür Evi Başkanı Tuncer Dağ'ın Derneğimize önemli katkıları ve hizmetleri olmuştur. İsmet Akçora zamanında alınan dernek mülkiyetinin tapusunu, bizim zamanımızda alınması ve Gölelilere bir mülkiyetin kazandırılması bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Başta Sayın Tuncer Dağ olmak üzere bu dernek merkezinin alınmasında katkıları olan kurucu başkanımızdan bu güne kadar görev yapan tüm başkanlarımıza, yöneticilerimize ve katkılarını esirgemeyen hemşerilerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

**ARDAHAN KÜLTÜR EVİ MÜLK ALIYOR ..

Merkezi İstanbul Esenyurt'da bulunan ve Tuncer Dağ Başkanlığındaki yeni yönetimin göreve geldiği günden bu yana bir yıl dolmadan yapmış oldukları çalışmalar ile sık sık gündeme gelen ve İstanbul'un sayılı sivil toplum örgütleri arasında ilk sıralara yerleşen İstanbul Ardahanlılar Derneği (Ardahan Kültür Evi) Kültür Evine Mülk kazandırmak için çalışmalara başladı. İstanbul Ardahanlılar Derneği (Ardahan Kültür Evi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde yapılan açıklamada "Kültür Evi yönetimimiz göreve geldiği günden bu yana yoğun bir çalışma temposu ile çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. Bu çalışmalar sonucunda Ardahanlılara yakışacak şekilde bir mekân oluşturduğu gibi eğitim, sosyal ve kültürel manada yapmış olduğu çalışma gurupları ile sistemli ve disiplinli bir çalışma yürütmektedir. Göreve gelen yönetim kurulumunuzun başlıca hedefi olan Ardahanlılara yakışacak şekilde ve çok amaçlı kullanılması amacı ile mülk almaya karar vermiştir.

**Dayanışma gecesi düzenlenecek ..

Yönetim Kurulumuz tarafında 2 Mayıs 2010 günü saat 19.00  Avcılar Beygen Resteurant'da bir dayanışma gecesi yapacaktır. Bu dayanışma gecesinin başlıca amacı bir yıllık çalışma sonucunu Ardahanlılara anlatmak, oluşum çalışması devam eden Ardahan Meclisinin Standını vermek ve ayrıca Ardahanlılara çok amaçlı bir mülkiyetin alınması olacaktır" denildi.www.golegozlem.com
Bu Haber 7102 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.