• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Ümit Kılıç gideli bir yıl oldu ..
Ümit Kılıç gideli bir yıl oldu ..
21 Nisan 2010 / Çarşamba
Uzun yıllar DHA’nın Ardahan Muhabirliğini yapan ve Ardahan’da ki yerel gazetelerde haber yapan Gazeteci Ümit Kılıç’ı Ebediyete Uğurladığımızın (bir) 1. Yılında özlüyoruz.

Kardeşinin belediye başkan adayı olması dolaysıyla geçtiğimiz yerel seçimlerde İstanbul’a giden ve burada Orta Kulak iltihabı hastalığı nedeniyle Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde tedavi gören Ümit Kılıç 16. Nisan 2009’da vefat etmişti. Ümit KILIÇ 54 yaşındaydı. Ardahan ilini İlçelerini ve kendi hayatını adadığı Çıldır Gölü’nü dünyaya tanıtan Ümit Kılıç, sevecen, yüzünden tebessüm eksik olmayan ve girişimci bir gazeteci olarak tanınıyordu. Ümit Kılıç’ın ölüm haberi Ardahan’da üzüntü ile karşılanmıştı. O böyle gelmiş artık böyle gider sözcüğünü asla kabul etmez hep değişim isterdi. 16 Nisan Günü tedavi gördüğü hastanede vefat eden ümit Kılıç İstanbul Esenler’de toprağa verilmişti.

*ÜMİT KILIÇ KİMDİR     ÜMİT KILIÇ (1953-2009)   1953 yılında Çıldır İlçesinde doğmuştur. Küçüklüğünü Akçakale Köyünde geçirmiştir. İlkokul’u Ardahan’da Ortaokul’u ise İstanbul’da bitirmiştir. Genç yaşta hayata atılmış, İstanbul’a geldikten sonra Toplum polisliğine girmiş 3 yıla kadar bir süre görev yapmıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde 2 yıl İdare Amirliği görevini yapmıştır. Akçakale köyündeki Ailesinin maddi olarak gerilemesi sonucu işinden ayrılarak Ardahan’a geri dönmüş ve Ailesi için Ardahan da balıkçılık’da çalışmaya başlamıştır. Bu sırada tanıştığı bir bayanla evlenmiş ve iki çocuk sahibi olmuştur. Evlendikten sonra dışarıdan ortaöğretimi bitirmiştir. 1983 yılında Hürriyet gazetesine girmiş, 1993 Akçakale köyü Muhtarı seçilmiş, 1998 yılında Çıldır su ürünleri Kooperatifi Başkanı olmuş, 2002 yılında da Çıldır Gölünü Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı olmuştur. Ardahan da ki eğitimi yetersiz gören Ümit Kılıç iki çocuğunun daha iyi bir şekilde eğitim alması için İstanbul’a getirmiş ve orda okutmaya başlamıştır. Güler yüzlülüğü, sevecen kişiliği ve esprili anlayışı ile bilinen Ümit KILIÇ bir çok kişiye de yardımda bulunmuştur. 29 Mart yerel seçimlerinde Kardeşi Yüksel Kılıç’ın   Esenlerde Belediye Başkanlığına aday olması üzerine İstanbul da seçim çalışmalarına başlamış ve kendini ihmal etmesi üzerine Bakteriyel Menenjit hastalığına yakalanmış ve 16 Nisan 2009 tarihinde saat 15:00 surlarında hayat mücadelesini kaybetmiştir. ÜMİT KILIÇ ANISINA

Hayallerimi hep sana bağlarken Kırdın ümidimi talan eyledin. Sen orada suskun ben de ağlarken Virane gönlümü talan eyledin Dünyayı başıma yalan eyledin.

Çektiğin resimler bende duruyor Sevenlerin her gün seni soruyor Derneğe diktiğin güller kuruyor Kokunu etrafa salan eyledin Dünyayı başıma yalan eyledin.

Hani söz vermiştin gitmeyecektin Sevgimi kenara itmeyecektin Mum gibi eriyip bitmeyecektin Sensiz bir başıma kalan eyledin Dünyayı başıma yalan eyledin.

Doğan Haber Ajansı haber saldı Toy bedeni kara topraklar aldı Çıldır Dağları’yla, göl yetim kaldı Dertlerin yükünü palan eyledin Dünyayı başıma yalan eyledin.

Çıldır’a çok verdin emekle cefa Sevgin yüreklerde olacak vefa Kısacık ömründe sürmeden sefa Aldın beni benden talan eyledin Dünyayı başıma yalan eyledin.

Geldiğin şölenler, festivaller bol Yine gel Mansur’la Halise’yle ol Gönülden gönüle geçerken bir yol Aşkın ile sazı çalan eyledin Dünyayı başıma yalan eyledin. Şair-Yazar Mansur Ekmekçi ADANAwww.golegozlem.com
Bu Haber 7394 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.