• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Ardahan'dan En son Haberler-29 Temmuz
Ardahan'dan En son Haberler-29 Temmuz
29 Temmuz 2010 / Perşembe
**Günlük-Günce ve Son Dakika Haberlerimiz/yorumlarımız ve Görüntülerimiz İçin TIKLAYINIZ
www.kuzeyanadolugazetesi.com

**Yüksekokul binası yapılıyor ..

Ardahan Üniversites’nin 2010-2010 Yılında açacağını ilan ettiği Göle Yüksek Okul’u için kolları sıvayan Göleliler Yüksek Okul Binasını yapmaya başladılar. Göle Kaşar Festival’nin yapıldığı yayla yolunun üzerinde, Avrupa Öğretmen Evi’nin yanı başında yaptırılan Göle Yüksek Okul Binası’nın inşaatının ilk iki katının betonu tamamlandı. İstanbul Esenyurt Belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’nun katkılarıyla yaptırılan Göle Yüksek Okul Binasının kısa sürede yapılmaya başlanması ilzede sevinçle karşılandı. Göleli olan Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu’nun büyük katkılarıyla gerçekleşen Göle Yüksek Okul Binası’nın iki ay sonra tamamlanarak, Ardahan Üniversitesi’ne devir edileceği alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**Hayvan sahiplerine ilginç ikaz!..

Ardahan'da başlayan yayla sezonuyla birlikte yeniden gündeme gelen hayvan hırsızlarının önüne geçmek için çeşitli tedbirler alan İl Jandarma Komutanlığı'ndan hayvan sahiplerine ilginç ikaz. Ardahan İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Karakollarının hazırlayıp, köy kahve dükkânlarının vitrinlerine astıkları duyurularda hayvan yetiştiricilerinin hayvanlarının çalınmaması için besledikleri köpeklerin uyuşuk olmamasını istedi. 'köpeklerinizde uyuşukluk varsa hayvanlarınız çalınabilir' şeklinde ilan ve duyurulan hazırlayan ve köylülerin okuması için köy kahve ve dükkânlarının vitrinlerine asan Ardahan İl Jandarma Komutanlığı hayvan yetiştiricilerinin uyuşuk köpeklere güvenmemesi konusunda uyarıda bulunduğu dikkat çekti.

**Fare gazisi iyileşiyor ..

Merkezi İstanbul'da bulunan ARDER'in eski ve fahri başkanlarından olan, emekli polis baş komiseri Cevdet Şentürk iyileşmeyi bekliyor. Tatil için geldiği Ardahan'ın Ölçek köyündeki yazlık evinin fareler tarafından basılması ardından çatıya çıkıp, fare zehri dökmek isterken çıktığı merdivenin düşmesi sonucu sağ bacağını kıran ve yaklaşık bir aydır alçıya mahkûm olan Cevdet Şentürk'ün her geçen gün biraz daha iyileştiği öğrenildi. Fare gazisi Cevdet Şentürk'ün yaşadığı talihsiz olaydan ziyade fikir babalarından olduğu şenlik ve festivallere katılamadığına üzüldüğü bilgisi de alındı.

**Korkmaz siyasete veda ediyor ..

Aslen Çıldırlı olan CHP İstanbul Milletvekili, Prof Dr. Esfender Kormaz'ın önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan seçimler öncesi jüplesini katıldığı Aşıkşenlik (Suğara) ve Çıldır Festivallerinde yaptı. Seçimlere katılmayıp, siyaseti bırakacağını belirten CHP'nin İstanbul 3. bölge Milletvekili Proıf. Dr. Esfender Korkmaz'ın yine kendisi gibi Çıldırlı olan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt gibi sorunlara önerge vermektense, milletvekili olduğu süre içinde CHP'nin eski genel başkanı, kaset kurbanı Deniz Baykal'a ekonomik raporlar hazırlamakla meşgul olduğu biliniyordu.

**Bu cephane ne olacak?

Bu binalar Fakülte’ye verilemez mi?!.

Erzurum yolu üzerinde bulunan ve bir süre önce boşaltılan Askeri cehpaneliğin ne olacağı bilinmiyor. Göle ilçesinde bulunan ve bir süre önce boşaltılan Askeri Birliklere ait cephanelikler hayvanların otlağı haline gelmiş durumda. Bu yıl Yüksek Okul açılacak olan, gelecek yıl ise fakülte kurma planları olan ilçe de boşaltılıp, terk edilen ve içinde birçok kullanılşlı binanın bulunduğu cehpaneliğin Ardahan Üniversitesi'ne verilmesi gerektiğine dikkat çeken Göleliler, 'Onca binanın ve arazinin bulunduğu bu alanın Arndahan Üniversitesi'ne devir edilmesi halinde fakülte için yaşanan yer ve arazi sıkıntısı bir nebze değil tam olarak çözülmüş olur diyerek yetkililerin konuya el atmalarını istedikleri görülüyor.

**Otellere kapatma!..

Arndahan’da geçtiğimiz ay yapılan ve yaklaşık 200 kişinin göz altına alınıp, 30’unun tutuklandığı Jandarma Operasyonu ardından Ardahan’da bulunan Otel ve Restorantlara kapatma cezası yağdı.

Hemen hepsi kapatıldı .. Ardahan’ın da içinde bulunduğu ve Jandarma’nın gerçeleştirdiği operasyon otel ve iş yerlerinin kapatılma kararıyla son uldu. Yaklaşık 14 otelin ve bir çok restorantın 3 ay kapatma cezası aldığı öğrenilirken, işletme sahipleri ne yapacaklarını şaşırdılar. Tuttukları avukata yazdırdıkları dilekçelerini Ardahan Calisine ulaştıran ve bu kapatma kararı ile müğdur olacaklarını belirten işletmeciler, suçların olmadığı halde uygulanan bu cezanın bizlere iş yapmayın, kapatın gidin demekten öte bir şey değildir diyerek dert yandıkları gözlendi.    Haber: www.golegozlem.com

**Göle’Den Ardahan’a gittiler ..

Geçtiğimiz günlerde Göle’ye gelerek ilçe merkezinde yaklaşık 10 gün kalan ve Göle merkez camisinde yatmaya kalkan sakallı, şalvarlı grup Ardahan’a yöneldi. 11 Kişilik grubun içinde bir Gölelinin de olduğu öğrenilirken, aynı grubun Ardahan’a gitmeden önce Göle’nin birçok köyüne de gittikleri öğrenildi.

Göle’den Ardahan’a doğru yaya olarak gelen 11 kişilik grup yol boyunca namaz kıldıkları görüldü. Hepsinin sakallı ve şalvarlı olarak yaya olarak yollara düştükleri görülen grubun İstanbul Sultangazi İlçesi’nden yaya olarak önce Göle’ye ardından Ardahan’a doğru yol aldıkları öğrenildi. Cemmat üyeleri olduklarını belirten grup üyeleri amaçlarının kendi nefislerini sınamak ve gördükleri insanlara Allah’ı ve onun kitabı kuran’ı anlatmak olduğunu belirttiler. Geldikleri şehir ve köylerde camilerde kalıp, amaçlarını halka anlattıkları gözlenen grubun içinde birde Göleli bulunuyor.

**Dernek'ten de soru önergesi ..

Ardahan'da yaşanan sorunların nedenleri ve çözümleri için TBMM'sine verilen soru önergelerine dernek soru önergesi de eklendi. CHP'li Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün 8 bini geçen birçok soru önergesine dikkate alan Ardahan Kültür Evi'de bu yönde bir adım atarak, Ardahan'da ki sorunların neler olduğunu öğrenmek için kurumlara soru önergesi vermeye başladı. Merkezi İstanbul/Esenyurt'ta bulunan Ardahan Kültür Evi'nin CHP'li Ensar Öğüt'ten örnek alırcasına hazırlayıp, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün cevaplandırması için hazırladığı soru önergesi şöyle;

              İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE/ARDAHAN Konu: Bilgi Edinme Sayı  :  2010/112 Aşağıda belirtilen hususlar hakkında tarafımıza yazılı olarak gerekli bilginin verilmesini arz ederim. Tuncer Dağ                                                                                                      Dernek Başkanı 1) İl dâhilinde görev yapan toplam öğretmenlerin kadrolu, sözleşmeli ve ücretli olanların sayısı nedir? 2) Eğitim Fakültesi Mezunu olmayan ve pedagoji eğitimi almayanların sayısı nedir? 3) Ardahan'da en çok hangi branş da öğretmen bulunmakta ve hangi branşlarda öğretmen açığı bulunmaktadır ve sayısı nedir? 4) Açık olan branşlarda öğretmen açığı nasıl kapatılıyor? 5) Okullarda bilgisayar ve internet oranı nedir? 6) Okullardaki müdür ve yardımcılarının kaç tanesi asıl ve kaç tanesi vekil olarak görev yapmaktadır? 7) İl Dahilinde bulunan dershane sayısı ve öğrenci kapasiteleri ile ücret durumu nedir? 8) YİBO  sayısı sınıf mevcudu, öğrenci sayısı ve Yurt kapasiteleri ile doluluk oranı nedir? 9) Dershanelere gidemeyen öğrencilerin Milli Eğitim tarafında sınava hazırlanmaları yönünde nasıl destek sağlandığı? 10) Öğretmen atamaları tercih listesinde Ardahan genelde kaçıncı tercih sıralamasındadır? 11) 2009 yılı ÖSS, YBS ve YGS sonuçları?

DERNEK MERKEZİ Doğan Araslı Bulvarı Akyol Plaza (Sınav Dershanesi Altı) ESENYURT - İSTANBUL TEL/FAKS :0212 4502030- 5967376 TEL: 05335415501

**Şampiyon 25 Kuruş Bulamayınca Ortada Kaldı ..

Ardahan'ı 3. Lig'de temsil etmek için mücadele veren kentin şampiyonu 23 Şubat Spor teminat bulamayınca ligden çekildi. Alınan bilgilere göre Ardahan'ı 3. Lig Terfi Maçlarında temsil etmek için kentte yapılan 2009-2010 yılının 1. Amatör Futbol Liginin Şampiyonu 23 Şubat Spor Bölgesel Amatör Lige katılmak için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından talep edilen 25 bin TL.'lik bir teminat mektubuna ihtiyaç duydu. Teminat için kentte bulunan bankalara başvuran ve hesaplarında 5 kuruş bulunmayan 23 Şubat Kulüp yöneticileri TFF7nin istediği 25 bin TL.'lik teminatı almak için gerekli şartları yerine getiremedi. Bunun üzerine Ardahan'da bulunan kurumlara başvuran ve Ardahan Belediyesi'ne ait araçları bankalara teminat karşılığında sunan kulüp yöneticinin bu çabası da sonuç vermeyince liglere katılmama kararı aldı.

**Başkan'da teminat vermediler ..

Ardahan 23 şubat Spor'un 3. Lig Terfi maçlarına katılmak için gereken 25 bin TL:'lik teminat için destek arayan ve AK Partili Ardahan belediye Başkanı'na başvuran kulüp yöneticilerinin aradığı teminatı bankadan almak için belediyeye ait araçları bankaya teminat gösteren ve 25 bin TL.'li teminat isteyen Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un isteği de bankalar tarafından kabul görmediği alınan bilgiler arasında oldu.

**Ardahan'ı kurtaranlar 25 kuruş etmedi!

Ardahan'ın futbol takımının 25 bin Tl.'lik teminatı bulamayıp, çekilmeye karar aldığı 3. Lig Terfi maçlarının yapılması halihde haftada en az iki yapancı takım karşılayması Ardahan'da gereçkleşeceğini, bununda Ardahan'ın tanıtılması, kent ekonomisinin azda olsa kazançlı çıkması için büyük bir fırsattı diyen 23 Şubat Spor Kulüp Yöneticileri bu kenti kurtarmak için sözde birçok plan ve proje hazırladıklarını, büyük işler yaptıklarını, Ardahan'ın devletten hizmet alan illerin en başında geldiğini söyleyenlerin kaç kuruş ettiğini ortaya koymuştur. 5 Kuruş etmeyen kurtarıcıların kentte ki işsiz gençlerin spora yönelmesini, başka illerin takımlarının kentte gelmesini sağlayamamıştırlar' diyerek tepki gösterdikleri görüldü.

**Polis sünnet yapacak ..

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Toplum Destekli Polis Şubesi'nin yöneticilerinin sünnet ettirecek çocukları kahvelerde aradığı görülüyor. Toplum destekli Polislerin önümüzde ki günlerde kendi imkânlarıyla sünnet ettireceğini belirttiği sünnetsiz çocukları tespit için köylülerin sıkça takıldığı kahveler de çalışma yürüttüğü gözleniyor. Başta köy muhtarları olmak üzere köylülere yapacakları çalışmayı anlatıp, varsa eğer köylerdeki sünnetsiz çocukların ailelerinin isim ve telefonlarını almaya çalışan Toplum Destekli Polisler sünnetsiz çocukları ararken jandarma ile muhatap olan köylülere polisin çalışmalarını da köylülere aktardıkları bilgisi de alındı.

**Festivallerin tezgahları ..

Ardahan'da her yıl düzenlenen şenlik, festival ve seyranlar en çok seyyar satıcılara yaradığını fark eden resmi kurumlarda yaz etkinliklerinin yapıldığı alanlarda seyyar servisler kurdukları görülüyor. Başta Ardahan PTT'si olmak üzere Ardahan kan Merkezi ekipleri şenlik, festival ve seyranları gezip, kurdukları tezgahlarla hem kurumlarını tanıtıp, nem de diğer bir taraftan ürün satışı gerçekleştiriyorlar.

**HIRSIZLARI BIRAKIP, BİR BİRLERİNE GİRDİLER!

Göle’de ar arda meydana gelen hırsızlıkları çözmek için el ele vermesi gereken yetkili ve ilgililer bir birine girdiler ..

Kaymakam: ‘Müdür hırsızları bul öyle git’ Göle’de ard arda meydana gelen hırsızlık olaylarının üzerinde iki10 gün geçmesine karşın aydınlatılmaması ilçe halkını olduğu gibi idarecilerini de gerdi. İlçe Kaymakamı ile iktidar partisinin temsilcisi Cengiz Çapan’ı bir kez daha karşı karşıya getiren hırsızlık olaylarına çok kızan kaymakam Ali Uysal tayin olmak için ilişki kesmeye gelen Emniyet Müdürüne kızarak, ‘Hırsızları bul öyle git, yoksa ilişkini kesmeyecem’ dediği öğrenildi.

**CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ARDAHAN'A GELİYOR Deniz Baykal'ın sekreteri ile birlikte bir kasette ortaya çıkan görüntüler ardından genel başkanlığını bıraktığı CHP'nin yeni genel başkanı Ardahan'a geliyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2 Ağustos Pazartesi Günü Saat 10.30'da Ardahan'da olacağını ve Ardahan şehir Stadyumu'nun yanında bulunan boş alanda düzenlenecek olan bir miting ile halka sesleneceğini açıkladı.

**KATİL ZANLISINDAN GAZETECİLERE MEKTUP

Bu yılın Mart ayında meydana gelen ve bir Anasınıf öğretmeninin hünharca öldürüldü olayın katil zanlısı kamuoyu ile paylaşılması üzerine gazetecilere mektup yazdı. Geçtiğimiz gün mahkeme karşısına çıkan ve ‘Seviyordum, sevgime karşılık vermeyip, başkasıyla çıkınca öldürdüm’ diyerek kendisini savunan Yalçın Algan’ın mektubunu bugünden itibaren gazetemiz de okuyabilirsiniz. İddianemesi’ni de ele geçirdiğimiz Saadet Ulus’un katil zanlısı Yalçın Algan’ın gazetecilere yazdığı mektubunun devamı  2. ve 3. sayfallarımızda okunabilir.

**Göleliler Toplantıya Katılmadılar!

Göle'de yaşanan hırsızlıklar ardından esanfla bir toplantı düzenleyen polis koskoca salonda 10-15 kişiye hitap etti. Polisin toplantısına ilgi göstermeyen Göleli bazı esnaflar, şayanan hırsızlıkların aydınlatılmadığı bir ilçede bu tip toplantıların gaz almaktan öte bir şey oyladığını ileri sürerek toplantıyı protesto ettiklerini belirtiler.www.golegozlem.com

**BU ZİHNİYETLEMİ BİRLİK BERABERLİĞİ SAĞLAYACAKSINIZ?

Damal’da Doktor Alevilere, Ardahan’da MHP kadınlara hakaret etti iddiası ..

ARDAHAN’ın Damal İlçesi Sağlık Ocağı’nda görev yapan Dr. Murat Bayırlıgil’in Alevi olan Damal halkına kötü davranıp, örf ve adetleri ile dalga geçtiğini sağlık ocağına gelen insanlara aşağılayıcı sözler ettiğini eden vatandaşlar imza topladı. Doktorun Damal’dan gönderilmesini talep eden vatandaşlar kendilerini karakolda buldular. Damal Sağlık Ocağı Grup Başkanlığını da yapan Dr. Murat Bayırlıgil’in aynı ocakta görevli olan birçok sağlık çalışanı ile kavga ettiği bunun sonucunda 1 memurun sürgüne gönderildiği, 1 ebenin işine son verildiği, 3 memurun da ilçeden ayrıldığı belirtiliyor. Aynı doktorun, 3-4 Temmuz 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen Festival’de Seyitali Dengiz isimli bir vatandaşın hasta babasına bakmadığı, şort ve atletle vatandaşa camdan, “Ben festivale gideceğim şimdi hasta bakamam, al babanı Ardahan’a götür”’ dediği belirtiliyor. İlçede sürekli yaşayan ve mağdur olanların Kaymakam’a yaptıkları şikayetlerde, Kaymakam’ın, “Doktor iyi adam, yalan söylemeyin, keserim fonunu, alırım Yeşil Kartını” şeklinde azarladığı bu nedenle yoksul halkın bugüne kadar şikayetlerinin arkasında duramadığı ifade ediliyor.        

**MHP'lilerden kadınlara hakaret!

Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan İl Örgütü parti binasına astığı pankartla badem bıyıklılara hakaret etti. 'Badem bıyıklılar, karı kılıklılar' yazılı pankartı İl Başkanlığının balkonuna asan Ardahanlı MHP'liller, badem bıyıklıların vatan haini ilan edip, halkı Anayasa'ya hayır demeye çağırdılar. Ardahan'da yaşanan sınır ticareti, doğayı katleden HES barajları, çöp, yol sorunu, devam eden göç, işsizlik, hayvan hastalıkları, sağlık sorunu, Ardahan'ın eğitimde sonlarda olması gibi onca siyasi ve sosyal sorunlar konusunda bugüne dek ciddi bir açıklama yapmamakla eleştirilip, tanınan ve kendisinin bir şey üretemediğinden MHP genel merkezinden gelen bildirileri okumak için köydeki evinden çıkıp, şehre gelerek politika yapan Sarzep köylü MHP İl Başkanı ve birkaç kişinin insanlara hakaret eden açıklamasına Ardahan'dan tepkiler yağdığı görüldü.   

**Hırsızlar, 'Seni seviyorum' notu bırakmış ..

ARDAHAN’ın Göle İlçesi'nde son üç günde 7 işyeri soyuldu. Hırsızlar, aralarında Belediye Başkanı AK Parti'li Sabri Muratoğlu’nun oğlu Burak Muratoğlu’na ait elektronik mağazanın da bulunduğu 7 işyerinden bazılarına ‘Seni seviyorum’ yazılı not bıraktı. Şehit ve Gaziler Derneği’ne de giren hırsızlar burada çalacak bir şey bulamayınca, içerideki malzemelere zarar verdi.

Oltu Caddesi üzerinde hırsızlık olaylarının yaşandığı gece Mobese kameralarının da çalışmadığı ortaya çıktı. Hırsızların ellerini kollarını sallayarak işyerlerini soyduğunu ve içerdeki çelik kasaları götürdüğünü söyleyen Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu’nun oğlu Burak Muratoğlu, “Üç günde 7 ayrı işyeri soyuluyor. Soyulan işyerlerinin yedisi de ana caddede bulunuyor. Emniyet lojmanları ile jandarma arasındaki işyerinden çelik kasa götürülüyor. Ama tek görgü tanığı yok. Bir ilçe bu kadar mı güvenlik tedbirlerinden yoksun olur? Hırsızlar bizimle alay edercesine bir de ‘Seni seviyorum’ diye not yazmışlar. Ama biz onları sevmiyoruz. Çünkü bu krizde bize büyük darbe vurdular. Her işyerinden en az 5 bin lira civarında para ve eşya götürmüşler. Çaldıkları çelik kasaları da boşaltarak Karınca Düzüne bırakmışlar” diye konuştu. Çay bahçesi içerisindeki Şehitler ve Gaziler Derneği’nin kapısını kırarak içeri giren hırsızlar, burada çalacak bir şey bulamayınca içerideki malzemeleri kırarak zarar verdi. Girdikleri işyerinden para ve cep telefonu götüren hırsızların yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

**Kaymakam: 'Ben neden hırsızlıkların olduğunu biliyorum!'

Ardahan’ın Göle ilçesinde yaşanan hırsızlıklar ardından esnafı ziyaret edip, ‘Hırsızlıkların neden yapıldığını bildiğini söyleyen İlçe Kaymakamı aynı ilçenin iktidar partisi İlçe Başkanı tarafından ağır bir şekilde suçlandı. İşte kaymakamın ve ilçe başkanının açıklamaları;

Ardahan'ın Göle ilçesinde yaşanan hırsızlıklarla ilgili soyulan esnaflara bir açıklama yapan Göle İlçesi Kaymakamı Ali Uysal'dan çarpıcı açıklama. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve bir hafta içinde 11 iş yerinin soyulduğu Göle'de esnafları ziyaret eden Göle İlçe Kaymakamı Ali Uysal esnafları yaptığı ziyarette yaptığı açıklamada, 'Bu ilçede her gün bu kadar dükkân üst üste soyulmaz. Onun için esnafımız haklıdır. Yaşanan olaylar ardından emniyeti çağırdım. Ve yeni görevlendirmeler yaptım. Bizim gece devriyemiz var. Ben bu soygunlar olduktan sonra bununla yetinmeyip, yaya devriye çıkardım. Buna rağmen bu oldu. Biz bu hırsızlıkları birkaç gün içinde ortaya çıkaracağız. Tayin olan İlçe Emniyet müdürünün de ilişkisini kesmedim. Gerekirse emniyet müdürünün hakkında da soruşturma başlatacam. Olay inceleniyor, hırsızlıkların yapıldığı gecelerde nöbetçi olan polisleri ve kameraları inceliyoruz. Bu soruşturmayı bizzat kendim yapıyorum. Bakıyorum, kimin ihmali varsa, gerekirse emniyet müdürü ise onunda hakkında gereken yapılacak. Benim şüphelendiğim kişiler var şimdi söylemeyeyim size. Bu olay farklı bir olay. Ama 2 gün içinde ortaya çıkaracam' dedi. Kaymakamın bu açıklamasıyla ne demek istediğini anlamayan Göleli esnaflar ilçenin en büyük mülki amirinin bu sözlerinden anladıkları tek şey, kaymakamın bildiği bir olayı neden ortaya çıkarıp, suçluları adaletin karşısına çıkarmadığıdır' diyerek Göle İlçesinin kaymakamı Ali Uysal'ın, 'Ben neden hırsızlıkların olduğunu biliyorum' sözlerine açıklama yapılmasını beklediklerini belirttiler.

**Cengiz Çapan: 'Birileri giderayak komplo ve karakaşa çıkarma hesabında mı?'

Kargaşa ve komplo senaryosu Göle'de devam etmektedir. Son günlerde ilçemizde yaşanan hırsızlık olaylarının yanı sıra mahalle aralarında 12 Eylül 1980 öncesi gibi duvarlara sloganların yazılması ilçe merkezindeki en kritik yerlerindeki mobesa kameralarının son bir haftada arızalı olması, 2 gün arayla ilçe merkezinde iki dernek bürosu, 6 iş yerinin soyulması dikkat çekmektedir. Acaba yakın geçmişte yaşadığımız iftira, karalama ve komplo senaryoları tekrar start mı aldı?.. İlçe adeta yolgeçen hanına dönmüştür. İlk önce ilçe merkezi ana caddede TC. Ziraat Bankası karşısında ilçe Jandarma karakolunun karşı caddesindeki iki iş yerinde ortalama 250 kilo gramlık çelik para kasalarının çalınması ve Karınca Jandarma Karakolunun yakınında imha edilerek açılması ve içinin boşatılması ne kadar vahim bir durum olduğunu ortaya koymaktadır. Bu ne cesaret, bu ne kadar düşündürücü bir durumdur. Bu ağırlıkta ki kasaları acaba kaç kişi, kaç saate çıkarmıştır!.. Peki ne oldu?, Tedbir alındımı? Tahkikat, güvenlik artırıldı mı?.. Evet demek ki çok daha fazlası yapılmış ki 2 gün sonra Adliye ve Kaymakamlık binasının karşısındaki iki dernek bürosuna giriliyor. Hızını alamıyor, akabinde yine kaymakamlık binasının karşısında Atalay çarşısında 4 dükkân soyuluyor. Bu ne demektir. Burası yolgeçen hanımıdır? Bu ilçenin kaymakamı beyi nerde, ne iş yapıyor? Yoksa başka komplo planlarımı hazırlıyor? Üstelik konuyla ilgili bilgi edinmek isteyen AK Parti İlçe Başkanını gözaltına aldırmak gibi girişimde de geri durmuyor. Bu girişimde komplo ve kargaşanın bir parçasıdır aynı zamanda. İlgili kurumalar göreve davet ediyorum. Daha öncede bu benzer komploların olduğunu söylememize rağmen ilgili kurumlar gecikmeli davranmış, delil ve belgeler kısmen yok olduysa da yinede kaymakam bey adalete 7 ayrı dosya ile (54 Köy Muhtarının imzasını komplo belgesine kullanmak, bisiklet ihalesinde yolsuzluk, Emrindeki memura tehdit ve şantaj. Vs. 7 ayrı dosya) mahkeme edilmekten kurtulamamıştır. Şimdi yine aslı vazifelerini bırakmış asırlardır huzur ve güven içinde yaşanan ilçemizde giderayak komplo ve karakaşa çıkarmak için adeta çapa göstermektedir. Tekrar ilgili kurumlar davet ederken, halkımıza da basiretli ve sağduyu olmalarını istirham ediyorum Cengiz Çapan/AK Parti Göle İlçe BaşkanıFakir Yılmaz
Bu Haber 8330 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : göle Tarih : 15 Haziran 2013 / Cumartesi Üye Adı :akman güler
ben hayatımın en acı 2 yılını gölede gecirdim beni başta ......muratoğlu olmak üzere bir çok insan dolandırdı hayatım boyunca memleketime gelmek için gün sayardım şimdi ise göleli olmaktan utanuyorum belkide benim hatalarım çok ınsanlara güvendm bu kadar insanı arkadan vuran insanlar görmedim fakir abi senden çok diyaloğa geçmek istedim ama fırsat olmadı.saygılarımla