• Ana Sayfa
  • İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
  • Videolar
Rey Namûse
26 Mayıs 2011 / Perşembe
METİN DEMİR
Rey Namûse

Rey Namûse 12 Haziran Genel seçimlerine 16 gün gibi kısa bir süre kala pazarlıklar yapılmaya çoktan başlanmış. Aslına bakılırsa oy vicdanın sesidir, oy düşüncenin meyvesidir, oy ne kömür çuvalına sığar nede buzdolabı kutusuna konur .. Ama bakıyorum ki günümüzde siyaset ve siyasiler çeşitli politikalar üretip yalanla dolanla, hatta makarna ile oy avcılığına soyunduklarını üzülerek görüyorum. Oysaki; Siyasilerin yapması gereken halkın sıkıntı ve dertlerine çözüm üretmek, işsizliğe çare bulmak, kültürel değerlerimizi yaşatmak, doğu ile batı arasındaki sosyal uçurumu kaldırmak, bireysel çıkarları değil toplumsal çıkarları gözetmek olması gerekmezmi siyaset dediğimiz demokrasinin Anayasası .. Ancak kendilerine düzgün bir siyasi yol dahi çizemeyen, sürekli kulvar değiştirip sağdan sola geçen, okyanus ötesinden gelen bir telefon ile ithal milletvekili adayı olup, halkın oylarına ambargo koyan bir sürü  beceriksiz, asosyal, halkla iletişimi olmayan, iki kelimeyi bir araya getiremeyenlerin halkın vekilliğine aday olduklarını görüyorum .. Sadece seçimlerde hatırlanan Göle ilçesinde siyasilerin önce halkı yoksullaştırarak ve kendilerine bağımlı hale getirerek, hakkını aramayan, sorgulamayan cahil bireyler haline getirerek, yanmayan kömürler ve tarihi geçmiş makarna dağıtarak sözde yardım özde oy güdenlerin yaklaşan seçimler öncesi Göle ilçesinde tekrar ortaya çıkarak meydanlarda yapmış olduklar bu yardımları siyasi bir malzeme olarak kullanıp halkın oylarını çalmaya çalıştıklarını görüyorum. Buradan Göle'nin duyarlı seçmenlerine sesleniyorum, üzerinize düşen görevinizi yapın, sandığa gidin, oyunuzu kömür verene, makarnayı verene, buzdolabını verene vermeyin, oyu vicdanınızın sesine verin. Unutmayalım oy namustur, oy satılmaz, oy kiralanmaz, oy satın alınmaz ! Türkçe anlamadışysanız birde Kürtçe diyem belki anlayasınız .. Rey Namûse Oy, oy, oy Göleliler..Bu Yazı 4658 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Yayınla demokrat san Tarih : 2 Haziran 2011 / Perşembe Üye Adı :Murat GEZMİŞ
Bu habere yorum yazdım yayınlayamadın ama olsun kendın de okusan yeter bide şu insanları tehdit ederek oy isteyenleri yaz sana demokrat kardeşim
Başlık : Sandık Yaklaştıkça Panik Yapıyorlar Tarih : 27 Mayıs 2011 / Cuma Üye Adı :Murat GEZMİŞ
Bu haberi yapan arkadaşın okunma sayısına bakarak bu işlerin hiç de kendisine göre olmadığını anlayamaması beni üzüyor. Bu ülkede artık insanlar laf ebeliğine prim vermiyor yazar kardeşim yıllarca insanları kandıran şunu bunu yapacam edecem diyenlerden bıktı bu halk özellikde kava ve kaos ortamı yaratan sizlerden siz değilmiydini referandum oylamasında hayırcılar ortak çalışan yazacak çok şey var da sen anlamassın Sen bu iktidar'dan önce kürt'çe konuşup yazmayı bırak kelime olarak KÜRT diyemıyordun ne çabuk unutttun şimdi her platformda rahat ça konuşup tartışıbiliyoruz bu da senin savunduğun zihniyetin işine gelmiyor çünki yıllarca çözümsüzleştirdiğiniz bu realite bu iktidar sayesinde çözülecek fakat siz kendinize siyasi malzeme bulamayacağınız için bunun önüne geçmeye çalışıyorsunuz. Artık Halk istikrar istiyor onun içinde AK Parti bu seçimlerde tüm yurtta olduğu gibi ardahan da da sizi sandığa gömecek.